Zoo w Zamościu czeka rozbudowa. Do przetargu stanęło wiele firm, ale wszystkie przekraczały założoną kwotę realizacji inwestycji. Miasto miało przeznaczonych na tą rozbudowę ponad 20 mln zł, z czego 50% kosztów pochodziło z dofinansowania unijnego. Najtańsza z ofert zaproponowała blisko 30 mln zł. Na szczęście sytuację uratował Urząd Marszałkowski, który zgodził się dołożyć 8,8 mln zł.

Teraz wniosek o dofinansowanie zostanie skorygowany i przejdzie ponowną ocenę formalną i merytoryczną, ale tylko pod kątem zwiększonej wartości ogółem projektu i zwiększonej wartości dofinansowania. Nie zmienia się zakres rzeczowy projektu” – informuje Marta Lackorzyńska-Szerafin, rzecznik prasowy prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka.

Inwestycja przewiduje powstanie nowego kompleksu w zachodniej jego części. Na zwiedzających będą czekały obiekty podzielone na bloki tematyczne: w pierwszym zamieszkają gatunki zwierząt występujące w Afryce, w drugim – te z Azji, a w trzecim – zwierzęta występujące w Ameryce. Przebudowa zamojskiego ZOO ma zakończyć się we wrześniu 2022 roku.

KS

Powiązane
Scroll to Top