Puławy: Trzy lata programu 500+ (fotorelacja) - wlubelskim.pl

Puławy: Trzy lata programu 500+ (fotorelacja)

Koncert Dawida Kwiatkowskiego, tort, konkursy, gry video i eksperymenty chemiczne. To tylko niektóre z atrakcji jakie czekały w niedzielę na najmłodszych podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego w hali Zespołu Szkół Technicznych w Puławach z okazji trzech lat rządowego programu 500+.

W wydarzeniu wziął udział między innymi premier Mateusz Morawiecki, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wraz z wiceministrem Krzysztofem Michałkiewiczem, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, a także kandydatki do Parlamentu Europejskiego poseł Elżbieta Kruk i Beata Mazurek.

Wprowadzonym w 2016 roku rządowym programem 500+ objęte zostało do tej pory 3,6 mln dzieci, a łącznie na ten cel przeznaczono 67 mld zł. W lutym tego roku podczas konwencji partyjnej, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko. Docelowo program ma objąć 6,8 mln dzieci od 1 lipca 2019 roku. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.