Lubelski Węgiel Bogdanka sponsorem Avii Świdnik - wlubelskim.pl

Lubelski Węgiel Bogdanka sponsorem Avii Świdnik

Lubelski Węgiel Bogdanka został sponsorem siatkarzy MKS Avia Świdnik. Umowa obowiązuje od dziś i potrwa przynajmniej do końca przyszłego sezonu.

Konferencja prasowa, na której ogłoszono decyzję o współpracy odbyła się w obecności wiceministra Inwestycji i Rozwoju Artura Sobonia, burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona, prezesa MKS Avia Radosława Szczerby oraz prezesa zarządu Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. Artura Wasila.

Ogromnie się cieszę, że tak zacny sponsor zwrócił uwagę na nasz klubmówi burmistrz Waldemar Jakson.Zastrzyk finansowy, jaki otrzyma Avia pomoże jej osiągać jeszcze lepsze wyniki. Dla gospodarza miasta, to dobra wiadomość, gdy do jednej ze spółek trafiają pieniądzedodaje burmistrz. 

Pan Burmistrz wspomniał, że lubi, jak pieniądze trafiają „do niego”, a my lubimy wydawać je na coś, w czym widzimy duży potencjałpodkreślał podczas konferencji Artur Wasil, prezes zarządu LW Bogdanka. Avia Świdnik jest klubem z dużymi zasługami dla Lubelszczyzny. Liczymy na to, że razem wprowadzimy siatkówkę w naszym województwie na wyższy poziom – podsumował.

Przede wszystkim zacznę od podziękowańzaznacza Radosław Szczerba, prezes MKS Avia.Kieruję je w stronę władz miasta, za zaangażowanie się w rozmowy z nowym sponsorem naszych siatkarzy i do samego sponsora. Ogromnie się cieszę, a mówię to w imieniu nie tylko władz klubu, ale także zawodników, trenerów i naszych kibiców, że zdecydowaliście się Państwo dołączyć do nas na drodze ku pierwszej lidze. Jestem przekonany, że z takim wsparciem i z tak dobrym klimatem w Świdniku dla piłki siatkowej, jesteśmy w stanie sięgać zamierzonych celów. Im szybciej, tym lepiej.

W życiu dorosłego mężczyzny są dwie rzeczy najważniejsze – polityka i piłka nożna, ale w przypadku Świdnika, jest to siatkówkaspuentował wiceminister Artur Soboń. – W lotniczym mieście są ogromne tradycje związane z tym sportem, które kilka razy, w sposób dramatyczny były przerywane przez los. Pomimo tego siatkówka zawsze była i jest częścią tego miasta. Współpraca tak dużej firmy, jak Lubelski Węgiel Bogdanka zaczyna się na turnieju półfinałowym, w walce o awans do I ligi. Mam jednak nadzieję, że te cele będą jeszcze wyższe. Chcę także zadeklarować swoje wsparcie w przyszłej kadencji sejmu i obecnej samorządowej w budowę nowej hali sportowej. Po to, by docelowo świdnicka siatkówka była tą na najwyższym poziomie.

MJ

Monika

Monika

red.