#NowaPiątka PiS dziś w powiecie kraśnickim - wlubelskim.pl

#NowaPiątka PiS dziś w powiecie kraśnickim

Dziś bus promujący założenia „Nowej Piątki” Prawa i Sprawiedliwości odwiedza powiat kraśnicki. Samochód prezentujący nowy program odwiedzi Kraśnik, Zakrzówek, Szastarka, Trzydnik Duży, Wilkołaz, Urzędów, Dzierzkowice, Annopol i Gościeradów.

Rozwiązania, które zaproponował PiS w „Nowej Piątce” spotykają się z pozytywnymi reakcjami społeczeństwa. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS „Nową Piątkę Kaczyńskiego popiera 80% badanych.

Najbardziej potrzebne okazuje się rozszerzenie programu Rodzina 500+, czyli wypłacanie świadczeń również na pierwsze dziecko. Ogółem 45 proc. ankietowanych uważa, że państwo polskie stać na realizację zapowiadanych rozwiązań.

Rozwiązania przedstawione w tzw. piątce PiS zwanej potocznie też „Piątką Kaczyńskiego”, przedstawił na lutowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, prezes partii Jarosław Kaczyński. Przewidują one między innymi wprowadzenie od lipca tego roku świadczenia 500+ na pierwsze dziecko, obniżkę podatku PIT do 17% i zwolnienie z tego podatku osób do 26. roku życia oraz zwiększenie kwoty uzyskania przychodu, przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych, a także wypłatę 13. emerytury w maju wszystkim emerytom.