Lublin: Młodzi wspierają kandydatów do Parlamentu Europejskiego - wlubelskim.pl

Lublin: Młodzi wspierają kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Członkowie Forum Młodych wraz z działaczami Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli dziś na Placu Litewskim zbiórkę podpisów poparcia pod listami kandydatów do Parlamentu Europejskiego z ramienia Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

„Zbieramy podpisy pod listami w dniu dzisiejszym, ale także w sobotę i najbliższy poniedziałek. Zainteresowanie jest duże, dlatego do zbiórki  zaangażowaliśmy większą liczbę działaczy. Poświęcając swój wolny czas chcemy wyrazić także poparcie dla naszych kandydatów ubiegających się o mandat europosła” – mówi Bartłomiej Rogala, Przewodniczący Forum Młodych PiS – Okręg 6 Lublin.

W zeszły czwartek podczas konferencji prasowej w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do parlamentu Europejskiego w województwie lubelskim. Jedynką listy PiS została posłanka Elżbieta Kruk. W Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego, lista kandydatów każdego komitetu musi zostać poparta liczbą co najmniej 10 000 podpisów w okręgu wyborczym.