Kolejne zatrzymania członków grupy przestępczej wyłudzającej VAT - wlubelskim.pl

Kolejne zatrzymania członków grupy przestępczej wyłudzającej VAT

Funkcjonariusze lubelskiej policji z wydziału dw. z  Przestępczością Zorganizowaną zatrzymali kolejne osoby związane z międzynarodową grupą przestępczą zajmującą się wyłudzaniem podatku VAT. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty, a wobec trzech podejrzanych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu. Na dzień dzisiejszy w sprawie ustalono 51 podejrzanych. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło jedno z biur rachunkowych działających w województwie lubelskim.

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali pięć osób w wieku od 31 do 43 lat. Zatrzymani to mieszkańcy województwa śląskiego i zachodniopomorskiego. Podejrzanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonania wyłudzeń podatku VAT na kwotę 8 mln złotych, a także podejmowania działań utrudniających stwierdzenie nielegalności pochodzenia środków finansowych.

Wobec dwóch podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Za postawione zarzuty podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.