Ponad 300 tys. złotych - Ratusz rozdał pracownikom nagrody - wlubelskim.pl

Ponad 300 tys. złotych – Ratusz rozdał pracownikom nagrody

Lubelski Ratusz opublikował listę 24 pracowników, którzy otrzymali nagrody finansowe za rok 2018. Łączna kwota nagród to ponad 300 tysięcy złotych.

Najwyższe nagrody w kwocie 10 tysięcy złotych trafiły do najbliższych współpracowników prezydenta Krzysztofa Żuka oraz jego zastępców – Moniki Lipińskiej, Artura Szymczyka i Mariusza Banacha. Zostały przyznane m.in. za wzorowe i samodzielne wykonywanie obowiązków służbowych czy wyróżniający się stosunek do współpracowników i interesantów. Warto zaznaczyć, że na liście znalazły się osoby, które pełnią funkcje publiczne (są upoważnione przez prezydenta do wydawania decyzji administracyjnych). Nazwiska pozostałych nagrodzonych nie są ujawnione.

Numerem jeden na liście jest Artur Szymczyk, a nagroda w kwocie 10 tys. zł (tak jak w 2018 za rok 2017), uzasadniona jest między innymi „wzorowym wykonywaniem obowiązków służbowych, w tym zakończeniem przebudowy deptaka”. Co ciekawe, zakończenie budowy przedłużało się w nieskończoność, a przedsiębiorcy i restauratorzy liczyli idące w dziesiątki tysięcy złotych straty. Kolejnymi nagrodzonymi kwotą 10 tys. są Monika Lipińska (tak jak w 2018 za rok 2017) i Mariusz Banach.

Najwyższą nagrodę otrzymali również Irena Szumlak – skarbnik Lublina oraz Andrzej Wojewódzki – sekretarza miasta. Pani skarbnik i Pan sekretarz nagrody w tej samej kwocie (po 10 tys.) otrzymali w roku 2018 za rok 2017.  W przypadku Pani skarbnik uzasadnienie przyznania nagrody nie jest górnolotne, wydawać by się mogło, że to po prostu – wypełnianie obowiązków pracowniczych.

Na kolejnych pozycjach listy, pracownicy otrzymali nagrody od 1000 do 5000 złotych. Ich łącza kwota to dokładnie 304 090 złotych.

MJ

Monika

Monika

red.