Lublin przygotowuje się do mundialu - wlubelskim.pl

Lublin przygotowuje się do mundialu

Dziewięć meczów zostanie rozegranych między 23 maja a 11 czerwca w ramach młodzieżowego mundialu. Do Lublina przyjadą reprezentacje z egzotycznych krajów: Hondurasu, Kolumbii, Nowej Zelandii, Senegalu, Urugwaju oraz Tahiti.

Z nieformalnych informacji wynika, że praktycznie już nie ma biletów na dwa spotkania, jednym z nich jest półfinał. Jest jeszcze jeden mecz, na który została kupiona olbrzymia liczba biletów za granicą, nie przez polskich kibiców mówi Jacek Czarecki, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, spółki zarządzającej Areną Lublin.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się mecz Urugwaj-Kolumbia. Samorządowcy planują już promocję mistrzostw w regionie, aby zachęcić do przyjazdu do Lublina. – Będziemy mieć ofertę dla różnych szkółek piłkarskich, żeby przyciągnąć tu młodzież – mówi Dariusz Działo, koordynuje przygotowania do turnieju.

Niezależnie od tego, kto u nas zagra, to będzie piłka na bardzo wysokim poziomie. Chociażby z tego powodu warto pooglądać tych młodych zawodników, którzy albo już grają w znakomitych klubach, albo będą grać – mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk. – Te mistrzostwa będą bardzo ciekawe z punktu widzenia sportowego, a my będziemy przygotowani na każdą liczbę przyjezdnych, to nie będzie problemem. – dodaje.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 to pierwsza taka impreza organizowana w Polsce. Rozgrywki będą odbywały się od 23 maja do 15 czerwca na stadionach w Łodzi, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Tychach i Bielsku-Białej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Lublinie, natomiast oficjalny mecz otwarcia zostanie rozegrany w Łodzi, tam również odbędzie się finał. Na mistrzostwach będą rywalizować reprezentacje Polski, Arabii Saudyjskiej, Argentyny, Ekwadoru, Francji, Hondurasu, Japonii, Kataru, Kolumbii, Korei Południowej, Mali, Meksyku, Nigerii, Norwegii, Nowej Zelandii, Panamy, Portugalii, RPA, Senegalu, Ukrainy, Urugwaju, USA, Tahiti i Włoch.

Bilety, dostępne już od 10 zł  znajdziesz na oficjalnej stronie Fify: https://www.fifa.com/

KS