Gowin i Mazurek w Chełmie - wlubelskim.pl

Gowin i Mazurek w Chełmie

Gowin i Mazurek w Chełmie. Maszyny dla PWSZ. 100 dni Banaszka

W poniedziałek 18 marca Chełm odwiedzili wicepremier Jarosław Gowin i wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek.

Wizyta była związana z przekazaniem Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chemie trzech statków powietrznych, które udało się zakupić dzięki staraniom resortu Gowina i zaangażowaniu wicemarszałek Beaty Mazurek.

– Dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości, głównie resortowi wicepremiera Jarosław Gowin oraz przy moim wsparciu PWSZ Chełm wzbogaciła się o trzy nowe samoloty szkoleniowe – czytamy na profilu Facebook Beaty Mazurek.

Maszyny, które zakupiono to polskiej konstrukcji AT3 serii R100. Trafią one teraz do Centrum Lotniczego szkoły w Chełmie, gdzie będą służyć szkoleniu się studentów na specjalnościach pilotażu. Obecnie liczba studentów na tym kierunku to aż 150 osób! Od teraz flotę uczelni stanowi 9 samolotów. Wicepremier Gowin podkreślał zasługi chełmskiej uczelni w kształceniu kadr pilotów cywilnych w kraju, mówiąc także, że jest ona jedną z najlepszych. Zakup nowych maszyn daje gwarancję kształcenia na najwyższym, najnowocześniejszym poziomie.

– Zależy nam bardzo, aby nasi studenci byli odpowiednio i profesjonalnie przygotowani do pracy zawodowej. Do ich dyspozycji oddajemy sprzęt najwyżej jakości, dzięki temu mają możliwość, aby korzystać z pełnej i nowoczesnej awioniki. To pozwoli im na doskonalenie swoich umiejętności i ułatwi start na rynku pracy – mówi Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie.

Jednak to nie koniec dobrych wiadomości dla PWSZ w Chełmie. Dzięki Rządowi RP, ministerstwu nauki i szkolnictwa wyższego uczelnia będzie miała także szansę rozbudować swoją infrastrukturę lotniczą na lotnisku w Depułtyczach. Przy wsparciu środków finansowych z ministerstwa, którym kieruje Gowin, powstanie pas startowy, umożliwiający wykonywanie wszystkich operacji lotniczych, także tych, które odbywają się w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Zakończenie budowy planowane jest w 2021 roku.

Tego dnia w Chełmie odbyła się także wspólna konferencja prasowa w Urzędzie Miasta, z udziałem wiceministra Gowina i wicemarszałek Sejmu B. Mazurek oraz Prezydenta Chełma J. Banaszka. Poświęcona była podsumowaniu stu dni rządów nowego Prezydenta Chełma, realizacji programu.

– Wspólnie z Wicemarszałek Sejmu RP Beatą Mazurek i Wiceprezesem Rady Ministrów Jarosławem Gowinem podsumowaliśmy moje pierwsze 100 dni w roli Prezydenta Chełma – informuje Jakub Banaszek na Facebooku.

– Jesteśmy wiarygodną formacją, która realizuje obietnice wyborcze. Mimo wyjątkowo fatalnej sytuacji finansowej miasta, zrobimy wszystko, przy wsparciu rządowym, dla jego rozwoju – mówił na konferencji Prezydent Chełma

Prezydent Banaszek podkreślał bardzo dobrą współpracę z Rządem RP. Wiele inicjatyw udało się już rozpocząć, inne będą stopniowo wdrażane.

– Zjednoczona Prawica jest konsekwentna w realizacji swojego programu. Przed wyborami padły konkretne zobowiązania, które teraz systematycznie realizujemy – dodał Banaszek

KS