Świdnik pomaga czworonogom - wlubelskim.pl

Świdnik pomaga czworonogom

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku oraz Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku pomagają bezdomnym psom ze Schroniska w Krzesimowie. Schronisku od dłuższego czasu grozi likwidacja. Zostało zaledwie kilka miesięcy, aby wszystkie przebywające tam czworonogi znalazły dom.

7 kwietnia MOK organizuje akcje „Wspólnie dla Schroniska”. Na scenie sali kameralnej wystąpi świdnicki Teatr Puk- Puk, następnie odbędzie się licytacja – cały dochód z niej zostanie przekazy właścicielom schroniska. Na zakończenie odbędzie się rockowy koncert Natalii Krysy, laureatki wielu ogólnopolskich konkursów. Wejściówką na wydarzenie jest mokra karma lub datek pieniężny. Zapraszamy od godziny 18:00 do sali kameralnej w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2099784420118181/

 

Następnie, 11 kwietnia pałeczkę przejmie SDK, który organizuje koncert charytatywny na rzecz Schroniska w Krzesimowie. Oprócz występów lokalnych artystów zostanie przeprowadzona prezentacja czworonogów, którzy potrzebują nowego, lepszego domu.

To nie pierwsza akcja SDK-u. – Ostatnia akcja „Paka dla Bezdomniaka” miała miejsce w grudniu ubiegłego roku, a jej finał niezwykle miło nas zaskoczył. Udało nam się zebrać ponad sto kilogramów karmy oraz około 3000 zł na potrzeby czworonogów. Tym razem również liczymy na szczodrość świdniczan. Schronisko zostanie zlikwidowane 30 czerwca. Dlatego zależy nam na szybkiej adopcji Krzesimiaków. mówi Edyta Socha, kierownik SDK.

Biletem na koncert również jest mokra karma lub datek do puszki. Zapraszamy od 17:00 do Spółdzielczego Domu Kultury w Świdniku.

Więcej informacji o Schronisku w Krzesimowie znajdziesz na http://krzesimow-schronisko.pl/

Ratując jednego psa nie zmienimy świata… ale świat zmieni się dla tego jednego psa.

 

KS