Świdnik: dotacja dla przedszkolaków - wlubelskim.pl

Świdnik: dotacja dla przedszkolaków

 

Utworzenie nowych miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dodatkowe zajęcia i wyposażenie przedszkola – na takie cele Świdnik otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Projekt nazywa się „Na dobry początek”, a kilka dni temu burmistrz Waldemar Jakson podpisał umowę na dotację. Koszt projektu to 393,5 tys zł (334,5 tys. zł pochodzi ze środków unijnych, a 59 tys. zł to wkład własny gminy).

Pieniądze zostaną wydane na zorganizowanie jednego z dwóch oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku. Znajdzie się w nim 25 dzieci w wieku 3-4 lata. W ramach projektu zostanie zakupione wyposażenie przedszkola oraz zorganizowane dodatkowe zajęcia, m.in. logopedyczne, plastyczne i taneczne. Pieniądze zostaną również przeznaczona na roczne wynagrodzenia dla nauczycieli.

Projekt zrealizuje Szkoła Podstawowa nr 5, dofinansowanie mogliśmy pozyskać na oddział dla dzieci w wieku 3-4 lata. Placówka rozpocznie działalność od września i w sumie przyjmie 50 dzieci – informuje Karolina Fijałkowska z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych świdnickiego magistratu. Teraz kończy się remont pomieszczeń przeznaczonych dla przedszkolaków.

Utworzenie oddziałów przedszkolnych było jednym z punktów programu Waldemara Jaksona podczas jesiennych wyborów samorządowych. Podobnie jak budowa żłobka przy ulicy Klonowej. Na ten cel miasto również zdobyło dofinansowanie z rządowego projektu Maluch Plus. Przetarg na budowę żłobka zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach