Start akcji promującej Piątkę Kaczyńskiego - wlubelskim.pl

Start akcji promującej Piątkę Kaczyńskiego

Wczoraj Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki zainaugurował w Warszawie akcję informacyjną dotyczącą tzw. „Piątki Kaczyńskiego”.

Mówił min.: „Ruszamy w Polskę, żeby komunikować o naszych nowych propozycjach programowych. Program 500 plus rozszerzony na pierwsze dziecko jest programem, który ma dopomóc dzieciom (…). Później, kiedy człowiek dorasta, kończy 18 rok życia, (…) to do 26 roku życia zasadniczo dużo lepsze warunki pracy, ponieważ mamy propozycję pracy bez podatku. Później kolejne decyzje życiowe (…) zmniejszamy klin podatkowy. (…) Wreszcie na koniec, emerytura i tutaj taka nasza propozycja w postaci 13 emerytury.

Wyjaśniał także cel prowadzonej kampanii – chęć dotarcia z programem do wszystkich Polaków. Powiedział, że PiS rusza w Polskę z programem (…) Żeby wyjaśnić niuanse. Jestem często pytany, co trzeba zrobić, jakie formalności wypełnić. Chciałem podkreślić, że punkt startu to zero biurokracji, ale oczywiście były pytania, czy emeryci skorzystają z obniżki z 18 do 17 proc. podatku PIT – oczywiście skorzystają. Jeśli chodzi o inne rozwiązania, to będziemy je wyjaśniać”dodał Premier.

Podkreślał także mocno to, co przyświeca Prawu i Sprawiedliwości czyli służba dla Polaków, codzienna praca dla naprawy Polski. Przypomniał zaprzepaszczone szanse naszego kraju przez poprzednie rządy partii tworzących dziś tzw. totalną opozycję.

„Często w czasach III RP liberałowie mówili, ze musi być wolność. Jednak jaka to wolność, jeśli rodzina z 3 czy 4 dzieci nie może sobie pozwolić na zakupy szkolne czy wyjazd na wakacje bez kredytu. Prawdziwa wolność jest wtedy, kiedy jest więcej sprawiedliwości społecznej. Liberałowie namawiali też do mobilności, ale jaka to mobilność, kiedy nie ma połączeń autobusowych. (…) Opowieść o Polsce sprawiedliwej, to jest kontynuacja wdrażania naszej Piątki. (…) Dla nas najważniejsze jest społeczeństwo”- podkreślił Morawiecki.

Piątka Kaczyńskiego to program zaprezentowany na konwencji PiS 23 lutego br. przez Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego – jako plan modernizacji i kolejnych zmian dla Polski.

KS, foto Źródło fot. TVP