Podpisywarka – bo tak się nazywa nowe, bezpłatne narzędzie, przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji – „To bardzo proste i intuicyjne, a przede wszystkim niezwykle przydatne narzędzie –powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Ministerstwo Cyfryzacji zaprezentowało podpisywarkę. Jest to bezpłatne narzędzie, które służy do składania podpisów elektronicznych, pod dowolnym dokumentem elektronicznym. Bez wątpienia będzie to konkurencja i dobra alternatywa dla drogiego certyfikatu kwalifikowanego. Stanowić to będzie także pomoc i cenne narzędzie dla podmiotów, organizacji, które są zobowiązane składać sprawozdania finansowe.

Podpisywarka pozwala podpisać elektronicznie przy użyciu Profilu Zaufanego dowolny dokument, a następnie wysłać go kolejnej osobie do podpisu lub przesłać dalej np. do urzędu. Bardzo ważna jest możliwość składania podpisu przez wiele osób – podkreślał minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Podstawą skorzystania z tego narzędzia jest posiadanie Profilu Zaufanego. Jeśli jeszcze go nie mamy, to bezpłatnie można go założyć w każdej chwili. Potwierdza on wirtualnie tożsamość na witrynach administracji publicznej przy składaniu rozmaitych oświadczeń i wniosków. Pozwala także na złożenie podpisu zaufanego, podpisu elektronicznego, dzięki któremu sygnujemy wnioski i pisma kierowane do organów administracji publicznej.

Instrukcję, krok po kroku, jak można podpisać dokument elektronicznie, można znaleźć na stronach Ministerstwa Cyfryzacji, pod adresem:

https://obywatel.gov.pl/praca-i-biznes/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany?fbclid=IwAR0himuqhEHp0B4YiQ2UB9scnkBbwn3JVopD8j8arzB7h-RSFsXGw5kVK0I

KS


Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Powiązane
Scroll to Top