Chełm: pomóż chorej - idź na spektakl - wlubelskim.pl

Chełm: pomóż chorej – idź na spektakl

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza do włączenia się w akcję pomocy chorej na raka chełmiance Justynie Dąbrowskiej. Można to zrobić poprzez wizytę na spektaklu Teatru Montownia „Szelmostwa Skapena”, który już 20 marca o 18.00 odbędzie się w sali widowiskowej ChBP. Jedna cegiełka i bilet to minimum 40 zł, w zamian proponujemy fantastyczną zabawę w gronie znanych i lubianych! Krawczuk, Perchuć, Rutkowski i Wierzbicki – będzie się działo! Kupujcie bilety, pomagajcie Justynie, na widowni tylko 220 miejsc! Wpłat na bilety / cegiełki można dokonywać pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/montownia-dla-justyny

SZELMOSTWA SKAPENA – Molier
Przekład: Tadeusz Żeleński (Boy)
Muzyka: Cezary Kosiński
Opieka artystyczna: Jan Englert
Aktorzy: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki
Czas trwania spektaklu: 75 min, bez przerwy

Grany nieprzerwanie od 22 lat kultowy spektakl Teatru Montownia. Jego forma, oparta na włoskiej komedii dell’arte, to znakomity pretekst do zabawy konwencją. Czterech aktorów gra kilkanaście postaci, zachowując przy tym rytm i czytelność fabuły. Usunęli z tekstu role kobiece, a tylko opowiadają o kobietach i oczywiście są w nich zakochani.

Recenzje:
Aktorzy Montowni są uniwersalni i potrafią w komiczny sposób eksponować fizyczne charakterystyczne cechy: chudość, giętkość, wydatny nos, czy szerokie usta (…) Wszyscy czterej grają czysto, inteligentnie, pomysłowo, bez oszczędzania sił.
Hanna Bałtyn, „Twój Styl”

O Justynie Dąbrowskiej
Justyna Dąbrowska ma 39 lat, mieszka w Strupinie k/Chełma. Jest żoną i mamą trzech wspaniałych córek, najmłodsza ma zaledwie 4 lata. W styczniu zdiagnozowano u niej raka złośliwego piersi. Nowotwór T3N0M0 luminal B HER2(3+) jest określany przez lekarzy jako bardzo agresywny, który szybko rośnie. Tylko natychmiastowa terapia oraz kosztowne leczenie może sprawić, że będzie zdrowa.

Rozpoczął się dla Justyny bardzo trudny czas, a zwłaszcza dla jej rodziny. Jest w trakcie chemioterapii refundowanej neoadiuwantowej Ac, następnie ma otrzymać Docetaxel + Trastuzumab. Obecnie jest pod opieką lekarzy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Aby leczenie było skuteczne Justyna musi mieć dodatkową chemię oraz leki sprowadzane zzagranicy, potwierdzone przez konsylium polskich i zagranicznych lekarzy. Dzięki jej zastosowaniu prawdopodobieństwo wystąpienia przerzutów zmaleje aż o 11%, a za tym wzrosną szanse Justyny na przeżycie. Niestety kolejny rodzaj chemioterapii (Pertuzumab PERJETA), który ma mieć wprowadzony nie jest w Polsce refundowany. Nierefundowane są również inne leki, które dostaje w zaleceniu lekarskim, które również są sprowadzane zza granicy. Koszt leczenia to co najmniej 100 tys. złotych.

Serdecznie zapraszamy!