Prezent dla wszystkich kobiet - Miasteczko Zdrowia i Urody w Lublinie - wlubelskim.pl

Prezent dla wszystkich kobiet – Miasteczko Zdrowia i Urody w Lublinie

Z myślą o święcie kobiet, lubelski ratusz przygotował prozdrowotną akcję „Miasteczko Zdrowia i Urody”. W ramach działań wszystkie przedstawicielki płci pięknej będą mogły skorzystać z nieodpłatnych porad specjalistów w zakresie dietetyki, ginekologii czy onkologii.

Będzie to również doskonała okazja do wykonania badań profilaktycznych min. zmierzenia poziomu glukozy, cholesterolu, ciśnienia tętniczego krwi, określenia substancji smolistych w wydychanym powietrzu, dokonania pomiaru BMI, określenia poziomu procentowego udziału tkanki tłuszczowej i mięśniowej w składzie ciała.

Na stoiskach prezentowanych przez poszczególne podmioty medyczne z Lublina będzie można zapisać się na badania cytologiczne i mammograficzne. Specjaliści doradzą również pod kątem indywidualnego doboru kosmetyków pielęgnacyjnych.

Konsultantami będą pracownicy lubelskich podmiotów medycznych min. SP PSK 1, SP PSK 4,Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy czy Centrum Medycznego Sanitas. W Miasteczku przewidziany jest też udział przedstawicieli licznych stowarzyszeń pacjenckich oraz Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy będą udzielać porad i informacji.

Ponadto w Miasteczku Zdrowia i Urody przewidziana jest część artystyczna i inne atrakcje. Przybywające kobiety czekają pokazy karate, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz kwiaty.  Punkty konsultacyjne działać będą w godz. 14:00 – 18:00 w Galerii Olimp.

KS