Druga edycja wyścigów wraków - Wrak Atak No. 16 Wrak Kobiet - wlubelskim.pl

Druga edycja wyścigów wraków – Wrak Atak No. 16 Wrak Kobiet

10 marca 2019 r (niedziela) Polskie Stowarzyszenie Wrak Race organizuje kolejny wyścig wraków. Będzie to już druga edycja. Impreza odbędzie się na torze w Łuszczowie Pierwszym. 

Jest to impreza rozpoczynająca sezon 2019 roku i jednocześnie ukłon w stronę wszystkich startujących u nas pań – Wrak Atak No. 16 Wrak Kobiet. W tej edycji kobietą jadą za darmo. 

Podczas trwania imprezy będzie można uzyskać informacje i wesprzeć akcję organizowaną przez Gminę Wólka we współpracy z Fundacją DKMS pn. „Pomóż Jackowi i innym. Zostań potencjalnym dawcą szpiku”. 

Celem akcji jest pomoc choremu na białaczkę Panu Jackowi Kudle sołtysowi Rudnika.

Wrak race to wyścigi aut o wartości rynkowej nie wyższej niż 1000 zł. W trakcie wyścigów dozwolone są lekkie otarcia, ale wszystko w granicach rozsądku i zdrowej rywalizacji. 

„Poprzez takie kontrolowane działania, na bezpiecznym i specjalnie do tego przygotowanym terenie, chcemy pokazać, że kontakt z motoryzacją a w zasadzie sportem samochodowym wcale nie musi być drogi, że można się dobrze bawić, ścigać, wygrywać i wcale nie musi się to wiązać z wydatkami rzędu kilka – kilkanaście tysięcy złotych. Stwarzamy możliwość „Rajdu dla Każdego”. A jednocześnie pokazujemy czym może skończyć się brawura i nieodpowiedzialne zachowanie na drogach”wyjaśnia Dorota Grusiewicz ze stowarzyszenia Wrak Race.

Wydarzenie odbędzie się niedzielę, 10 marca 2019 r. w godzinach 9 – 17 . Wstęp jest bezpłatny. Zapisy dla startujących trwają do godziny 9:00 w dniu zawodów, a wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora oraz na Facebooku. 

KS