Już teraz możesz sprawdzić swoje punkty karne online - wlubelskim.pl

Już teraz możesz sprawdzić swoje punkty karne online

Nie masz pewności czy Twoich punktów karnych jest za dużo? Teraz możesz sprawdzić to od ręki bez wizyty na komisariacie. 

– To w pełni bezpieczna e-usługa. Dzięki zalogowaniu się przez Profil Zaufany mamy pewność, że liczby punktów za nasze drogowe przewinienia nie zobaczy sąsiad, kolega z pracy, czy inna niepowołana do tego osoba. Profil Zaufany to gwarancja, że nikt się pod nas nie podszyje. Jest bezpłatny i naprawdę łatwo go założyćmówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Punkty karne możemy sprawdzić dzięki systemowi CEPiK2.0, który umożliwia dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

Aby sprawdzić swoje punkty karne przez Internet wystarczą 4 proste i krótkie kroki. Podstawą jest posiadanie Profilu Zaufanego. Jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś to zrób to teraz. Jak założyć Profil Zaufany pisaliśmy tutaj.

Profil Zaufany gotowy. Oto kolejne kroki:

Krok 1. Wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl.

Krok 2. Wybierz kategorię „Kierowcy i pojazdy”, a następnie – „Sprawdź swoje punkty karne”.

Krok 3. Po przeniesieniu na stronę Profilu Zaufanego zaloguj się na swoje konto.

Krok 4. System automatycznie przekieruje Cię z powrotem do serwisu Obywatel.gov.pl, a na ekranie wyświetli się informacja o punktach karnych.

WAŻNE:  Wszystkie dane możesz pobrać w formacie PDF i wydrukować. Taki wydruk ma jedynie charakter informacyjny – nie jest dokumentem urzędowym. Jeśli potrzebujesz urzędowego zaświadczenia o punktach karnych, dostaniesz je w komisariacie policji.

 

KS