Wczoraj 25 lutego Agata Kornhauser-Duda oficjalnie otworzyła nową siedzibę OTRS w Alberchtówce pod Kazimierzem Dolnym. Ośrodek do tej pory znajdował się w Cholewiance, w tej samej gminie, ale ze względów lokalowych groziła mu likwidacja.

Ufam, że to miejsce będzie wypełnione dobrymi historiami pacjentów, udowadniając wszystkim, że wyjście z uzależnienia jest możliwe. Jestem bardzo szczęśliwa i niezwykle wzruszona, że mogę uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu – wyznała Pierwsza Dama

„Powrót z U” jest jedyną w Polsce placówką zajmującą się jednocześnie leczeniem uzależnień oraz edukacją pacjentów. Jeszcze w 2016 roku, podczas wizyty w poprzedniej siedzibie instytucji Małżonka Prezydenta RP przekonała się o wspaniałych efektach pracy z młodzieżą, ale przede wszystkim miała okazję poznać niezwykłych ludzi: terapeutów, nauczycieli i wychowawców.

– W Cholewiance zobaczyłam, że relacje między uczniami, a ich nauczycielami i terapeutami posiadają szczególny charakter, bo mają potężnego i silnego przeciwnika jakim jest uzależnienie zaznaczyła Kornhauser-Duda. Przyznała też, że było to dla niej, nauczycielki z długoletnim stażem, bardzo ważne i pouczające doświadczenie. – Uświadomiło mi dobitnie, że my: nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, nie tylko pomagamy uczniom w zdobywaniu wiedzy, ale przede wszystkim towarzyszymy im w drodze ku dorosłości. A jak doskonale wiemy, ta droga nie zawsze jest łatwa i bezproblemowawyjaśniła.

KS

Powiązane
Scroll to Top