We wtorek 26 lutego zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z ul. Chodźki. Zmiany będą polegały na wyłączeniu północnej jezdni al. Smorawińskiego w rejonie skrzyżowania. Powodem zmian jest modernizacja uzbrojenia podziemnego w tym kanalizacji deszczowej i sieci gazowej, a następnie rozbudowa opisywanego skrzyżowania.

Prace realizowane są w ramach zadania polegającego na przebudowie i budowie ul. Choiny oraz rozbudowie sieci trakcji trolejbusowej od istniejącej pętli przy ul. Chodźki do granic miasta.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około półtora do dwóch miesięcy. Następnym etapem będzie modernizacja południowej części skrzyżowania.

Tymczasowa organizacja ruchu:
  • ruch w rejonie skrzyżowania, w obu kierunkach będzie odbywał się wyłączanie południową jezdnią al. Smorawińskiego (jezdnia po stronie stacji paliw i akademików UM); po jednym pasie ruchu w każdym kierunku
  • zamknięty zostanie wlot ul. Chodźki od strony ul. Czapskiego (od strony centrum handlowego)
  • ruch z jezdni północnej al. Smorawińskiego na jezdnię południową zostanie przeniesiony w rejonie zatoki na wysokości ogródków działkowych i „wróci” na jezdnię północną na wysokości stacji paliw
  • na wlocie ul. Chodźki od ul. Jaczewskiego będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo lub w lewo na skrzyżowaniu

KS

Powiązane
Scroll to Top