Od stycznia bezdomni mogą skorzystać z usług Dziennego Ośrodka dla Bezdomnych, który po półrocznym remoncie jest już otwarty.

Osoby potrzebujące mogą przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 9. do 17., skorzystać ze świetlicy, w której dostaną ciepły posiłek, kawę i herbatę, a dodatkowo będą mogły wykąpać się w łaźni. Do dyspozycji jest też pralka i suszarka oraz usługi fryzjerskie. Znajduje się również punkt opatrzeń ran.

– Dla naszej organizacji to kolejne wyzwanie, które z pomocą Bożą, Darczyńców i wolontariuszy udało się zrealizować. Mimo, iż nie było łatwo. Trudno już nawet zliczyć ile wyzwań pojawiło się przy remoncie i uruchomieniu Ośrodka, ale co ważniejsze, jeszcze więcej pojawiło się osób chcących nam pomóc w tym dziele. Od stycznia, każdy kto tego potrzebuje, może skorzystać z łaźni, świetlicy, posiłków i innych udogodnień. Warunek jest jeden, trzeźwośćpodkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas w Lublinie.

Dzienny Ośrodek dla Osób Bezdomnych mieści się w głównej siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy al. Unii Lubelskiej 15 (wejście od Targu pod Zamkiem).

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej http://lublin.caritas.pl/

KS

Powiązane
Scroll to Top