Z Lublina do Monachium już nie polecimy - wlubelskim.pl

Z Lublina do Monachium już nie polecimy

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Portu Lotniczego Lublin w Świdniku, władze British Midland International zakomunikowały o upadku firmy.

Przewoźnik obsługiwał w Polsce tylko jedną trasę –na linii Monachium – Lublin. Było to dla nas jedyne połączenie z Niemcami. Monachium było miejscem przesiadkowym dla większości pasażerów korzystających z usług na tej linii. Loty ze Świdnika odbywały się aż 5 razy w tygodniu.

Główną przyczyną tej decyzji  jest brexit oraz związane z nim konsekwencje, jak podaje przewoźnik.

– Linia napotkała liczne trudności, wliczając ostatnie wzrosty kosztów paliwa oraz emisji dwutlenku węgla, które wynikają z niedawnej decyzji Unii Europejskiej o wyłączeniu brytyjskich linii lotniczych z pełnego uczestnictwa w systemie handlu uprawnieniami do emisji. Obecny rynek i perspektywy na przyszłość również zostały poważnie dotknięte niepewnością wywołaną przez brexit, który doprowadził do naszej niezdolności do zdobycia cennych kontraktów lotniczych w Europie i braku pewności, co do zdolności BMI do kontynuowania lotów między lotniskami w Europieinformuje przewoźnik.

Pasażerowie, którzy dokonali zakupu biletu za pośrednictwem jednego z kontrahentów linii lotniczej BMI: Lufthansa, Brussels Airlines, Turkish Airlines, Loganair, Air France, Air Dolimiti lub też agenta turystycznego, powinni niezwłocznie skontaktować się z linią lotniczą lub agentem, aby ustalić alternatywną trasę przelotu. Można także starać się o zwrot poniesionych kosztów, w przypadku zakupienia biletu kartą debetową lub kredytową.

British Midland to brytyjska linia lotnicza, która powstała powstała w 1949. Jej głównymi bazami był port lotniczy Manchester oraz Londyn-Heathrow. British Midland odbywał loty do portów lotniczych w Europie, Ameryce Północnej, Karaibów i Bliskiego Wschodu.

 

KS