Lublin doceniony na arenie międzynarodowej - wlubelskim.pl

Lublin doceniony na arenie międzynarodowej

Lublin po raz kolejny został doceniony – na tle 50 innych polskich miast zajął 2. i 6. miejsce w dwóch kategoriach. Ranking opracował opiniotwórczy fDi Magazine należący do Grupy Financial Times.

Autorzy rankingu „Polish Cities of the Future 2019/20” wzięli pod lupę 50 polskich miast. Przeanalizowano je pod względem pięciu czynników: potencjału ekonomicznego, kapitału ludzkiego i jakości życia, efektywności kosztowej, transportu i łączności, a także przyjazności dla biznesu. Ranking składa się z kategorii głównej i trzech podkategorii według wielkości miasta.

W klasyfikacji fDi Magazine Lublin znalazł się na wysokich pozycjach w dwóch kategoriach. W kategorii „Efektywność kosztowa” zajął 2. miejsce i 6. w kategorii „Kapitał ludzki i styl życia”.

Lublin kolejny raz potwierdza swoją wysoką pozycję wśród najbardziej atrakcyjnych miast w Polsce dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Rankingi dowodzą, że Lublin oferuje doskonałe warunki do życia i naturalny potencjał biznesowy wynikający z efektywności kosztowej – podsumowuje Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Lublin uzyskał wysoką 2. pozycję w kategorii „Efektywność kosztowa”. Udowodnił tym samym, że jest miastem, które oferuje jedną z najkorzystniejszych proporcji między zarobkami a cenami produktów i usług.

Drugie wyróżnienie nadane Lublinowi to 6. lokata w kategorii „Kapitał ludzki i styl życia”. Doceniono jego zaangażowanie w rozwój turystyki, kultury i ochrony zdrowia, a także niską przestępczość oraz wysoką średnią długość życia. O uplasowaniu się Lublina na 6. miejscu zdecydowało również to, że nazywane jest miastem studenckim, dzięki czemu przyciąga coraz więcej młodych osób.

Lublin pojawia się regularnie w międzynarodowych rankingach, i jest to niewątpliwie dowód na jego atrakcyjność pod względem rozwoju, innowacyjności, jak i panujących warunków do życia. To także promocja miasta na arenie międzynarodowej, która przyciąga uwagę kolejnych inwestorów, turystów i potencjalnych studentów czy mieszkańców.

KS