Powiat świdnicki z nowym sekretarzem - wlubelskim.pl

Powiat świdnicki z nowym sekretarzem

W minionym tygodniu rozstrzygnięto konkurs na stanowisko sekretarza w Starostwie Powiatowym w Świdniku – został nim Mirosław Kwiatosz – dotychczasowy kierownik świdnickiego Biura Powiatowego ARiMR z siedzibą w Piaskach. Wcześniej Kwiatosz był wójtem Rybczewic, a w latach 2006-2010 wicestarostą świdnickim.

Ustępujący Mariusz Wilk został wybrany niezgodnie z prawem, na co zwracała uwagę Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie. Po zmianie zarządu, Wilk nie pojawiał się w pracy przedstawiając zwolnienie lekarskie. Przychodził natomiast na sesje Rady Miasta Świdnik będąc radnym, co nie obeszło się bez echa w społeczności lokalnej. W grudniu 2018 r. stosunek pracy z Wilkiem został rozwiązany na mocy porozumienia stron, co umożliwiło przeprowadzenie konkursu i normalizację w świdnickim starostwie.

Mirosław Kwiatosz – nowy Sekretarz Powiatu Świdnickiego, jest doświadczonym samorządowcem, posiada odpowiednie wykształcenie i niezbędne kompetencje do zajmowania tego stanowiska – zapewnia Starosta Świdnicki Łukasz Reszka. Jest dużo pracy, musimy stawić czoła wyzwaniom, jakie przed nami stoją i wierzę, że Mirosław Kwiatosz wniesie wartość dodaną do naszej drużyny i będziemy razem mogli działać dla dobra naszego powiatu – dodaje.

 

 

KS

Monika

Monika

red.