W Lublinie trwa Cavaliada - część biletów już wysprzedana - wlubelskim.pl

W Lublinie trwa Cavaliada – część biletów już wysprzedana

Od wczoraj w hali Targów Lublin trwa Cavaliada Tour 2019 jedyne w Polsce zawody halowe autoryzowane przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) i  jedne z najważniejszych zawodów jeździeckich w Europie. Celem Cavaliady jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni.

Miasto już po raz siódmy organizuje zawody i można śmiało stwierdzić, że jest ono stałym punktem w kalendarzu lubelskich wydarzeń. Dotychczas wydarzenie organizowane było w Warszawie, Poznaniu i Lublinie, w tym roku dołączył również Kraków.

Cavaliada wystartowała w czwartek i potrwa do niedzieli. Na dzisiejsze popołudnie przewidziany jest Eventing Tour – halowy Puchar Polski WKKW, a następnie Venus kontra Mars – czyli starcie kobiet i mężczyzn. Wyczekiwanym punktem programu jest Grand Prix Lublina, które odbędzie się w niedzielę. Przy okazji wydarzenia prawie 60 wystawców oferować będzie sprzęt  i akcesoria jeździeckie m.in. odzież, wyposażenie stajni, środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze i pamiątki. Dodatkowo dla odwiedzających przygotowane zostały stoiska regionalne z tradycyjnymi specjałami. Do degustacji będą m.in. dżemy, soki, konfitury, ciasta, praliny, trufle, miody, oleje, czy wizytówka regionu – lubelskie cebularze.

Bilety dostępne na stronie >> https://cavaliada.pl/lublin/kup-bilet/

MJ 

Monika

Monika

red.