Dzięki zaangażowaniu Klientów i pracowników IKEA 800 kolorowych zabawek przekazano do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie. To efekt zbiórki organizowanej w ramach kampanii „Zabawa to poważna sprawa” w sklepie IKEA Lublin. Maskotki oraz inne zabawki trafiły do karetek, gdzie będą towarzyszyły małym pacjentom w drodze do szpitala, umilając ten stresujący czas.

Akcja trwała od 4 listopada 2018 r. do 5 stycznia 2019 r. Odwiedzający sklep IKEA Lublin mogli ofiarować zakupione w nim maskotki oraz inne zabawki na rzecz dzieci. Łącznie udało się zebrać 800 sztuk.

Cieszę się, że już po raz drugi w Lublinie akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem Klientów i pracowników IKEA. Dziękujemy bardzo za każdą przekazaną rzecz i zaangażowanie. Wiemy dobrze, że zabawki nie tylko sprawiają dzieciom dużo radości i bawią, ale mają także terapeutyczną moc, pozytywnie wpływają na ich rozwój, a bardzo często dają poczucie bezpieczeństwa. Właśnie dlatego bardzo potrzebne są szczególnie w takich miejscach jak szpitale i pogotowie ratunkowe, gdzie dzieci czują się nieswojo mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

Zabawki trafiły do karetek pogotowia, gdzie sprawdzą się idealnie, aby złagodzić stres dzieci związany z przebywaniem w obcym miejscu i odwrócą ich uwagę. To bardzo ważne zwłaszcza, kiedy trzeba wykonać podstawowe czynności medyczne, które często budzą u dzieci lęk.

Serdecznie dziękujemy IKEA za zorganizowanie tej wspaniałej akcji i przekazanie nam zabawek. Maskotki wręczane będą przez ratowników medycznych naszego pogotowia, dziecięcym ofiarom wypadków bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Zabawka przekazana dzieciom w odpowiednim momencie i we właściwy sposób z pewnością pomoże ukoić psychiczny ból. Umożliwi również nawiązanie kontaktu z dzieckiem będącym w szoku, dzięki czemu prowadzenie akcji ratowniczej oraz wykonanie niezbędnych zabiegów medycznych będzie łatwiejsze – podkreśla Zdzisław Kulesza dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie.

„Zabawa to poważna sprawa”, w ramach której odbyła się zbiórka, jest międzynarodową akcją społeczną IKEA. Ma zwrócić uwagę na to, że każde dziecko ma prawo do zabawy i uczenia się. Akcja promuje zabawę i podkreśla, że jest ona niezbędnym elementem wpływającym na prawidłowy rozwój dzieci. Uczy zachowań społecznych, socjalnych, rozwija kreatywność i wyobraźnię oraz przygotowuje do dorosłego życia.

MJ

Powiązane
Scroll to Top