Pierwszy Office Inspiration Point w największym centrum biurowym w Lublinie - wlubelskim.pl

Pierwszy Office Inspiration Point w największym centrum biurowym w Lublinie

Dynamiczny rozwój rynku biurowego w Lublinie zachęcił Grupę Nowy Styl –europejskiego lidera w zakresie rozwiązań dla biur – do rozszerzenia swojej  działalności. W biurowcu CZ Office Park przy ul. Nałęczowskiej firma otworzyła swój pierwszy w mieście Office Inspiration Point.

Przyczynkiem do powstania Office Inspiration Point w Lublinie był ogromny sukces Office Inspiration Centre w Krakowie. Obiekt będzie miejscem spotkań, w którym firma chce prowadzić dyskusje oraz dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Nowy punkt na mapie Lublina stanowi jednocześnie ekspozycję najnowocześniejszych rozwiązań meblowych w atrakcyjnych aranżacjach.

Lublin mając 204 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych jest siódmym, co do wielkości rynkiem w Polsce. Obecny wskaźnik pustostanów wyniósł na koniec 2018 roku ponad 15 proc. Oznacza to, że w mieście od ręki dostępna jest powierzchnia biurowa dla inwestorów zainteresowanych natychmiastową transakcją.

Szybkie tempo rozwoju tej branży Lublina sprawia, że coraz więcej nowych inwestorów wybiera nasze miasto jako miejsce realizacji swoich planów biznesowych, tworząc tym samym nowe miejsca pracymówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta.

W ciągu ostatniego roku, w Lublinie przybyło blisko 27 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej. Symboliczny próg ponad 200 tys. mkw. udało się przekroczyć dzięki ostatnim trzem dużym inwestycjom w mieście. Największym z biurowców oddanych do użytku w ubiegłym roku był biurowiec przy ul. Spokojnej 2 wybudowany przez firmę Orion. Powstało tu ponad 18,5 tys. mkw. nowoczesnych biur oraz lokale usługowe o powierzchni przekraczającej 3600 mkw. Kolejnymi są biurowce u zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej wzniesione przez spółkę Centrum Zana, w których oddano do użytku 3,5 tys. mkw., a także budynek pod nazwą Point 75, który został oddany do użytku w ostatnim tygodniu grudnia przez lubelską spółkę firmę K-Investment. Obiekt ten ma ponad 1,8 tys. mkw. powierzchni biurowej i znajduje się przy al. Spółdzielczości Pracy.

– Wybór Lublina jako lokalizacji kolejnego punktu nie był przypadkowy, zauważamy tu dynamiczny rozwój rynku powierzchni biurowej. Dotychczas byliśmy obecni na tym rynku głównie poprzez sieć naszych dystrybutorów. Teraz zdecydowaliśmy się na stałą, fizyczną obecność, stąd Office Inspiration Point, który powstał w największym centrum biurowym w mieście, CZ Office Park przy ulicy Nałęczowskiej 14podkreśla Sebastian Osuch, Dyrektor Miast Regionalnych w Grupie Nowy Styl.

MJ

Monika

Monika

red.