Nowym dyrektorem pełniącym obowiązki w Departamencie Gospodarki i Współpracy Zagranicznej został Tadeusz Buczek, który zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego dyrektora Artura Habzę. Natomiast funkcję Rzecznika Funduszy Europejskich powierzono Elżbiecie Kędzierskiej, która zastąpiła Katarzynę Włodarczyk-Tomczyk.

Tadeusz Buczek w 2004 roku ukończył studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS. Jest absolwentem studiów podyplomowych z zakresu nadzoru, kontroli i audytu wewnętrznego w gospodarce i administracji. Od 12 lat związany z samorządem i tematyką gospodarki regionalnej. Od 2007 roku pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie realizując liczne projekty z zakresu promocji gospodarczej Województwa Lubelskiego m.in. w Departamencie Promocji i Turystyki, Departamencie Zdrowia i Polityki Społecznej czy Departamencie Gospodarki i Współpracy Zagranicznej. W ostatnich latach zajmował się zadaniami związanymi z obsługą inwestora oraz internacjonalizacją przedsiębiorstw.

– W związku z zarzutami prokuratorskimi uważamy, że dalsza współpraca z panem dyrektorem Arturem Habzą może negatywnie wpływać na wizerunek urzędu – wyjaśnia rzecznik prasowy marszałka Remigiusz Małecki.

Zmiany nastąpiły również w Biurze Rzecznika Funduszy Europejskich, gdzie w miejsce dotychczasowej rzecznik Katarzyny Włodarczyk-Tomczyk pełnienie obowiązków powierzono Elżbiecie Kędzierskiej.

 

MJ

Powiązane
Scroll to Top