Lubelskie galerie wycofują się z finału WOŚP - wlubelskim.pl

Lubelskie galerie wycofują się z finału WOŚP

W tym roku lubelski finał WOŚP odbędzie się w Centrum Kultury przy ul. Peowiaków, a nie w Galerii Olimp, jak to miało miejsce od lat. Zmiana podyktowana jest datą – 13 stycznia to niedziela bez handlu.

Wydarzenia związane z finałem, które odbywały się w Galerii Olimp cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i były dobrze oceniane przez pracowników galerii.
Niestety z powodu niedzieli bez handlu nie jesteśmy w stanie zorganizować w tym roku wydarzeń w ramach finału WOŚP. Nie oznacza to jednak, że całkiem się z tego wycofujemy – wyjaśnia w rozmowie z Dziennikiem Wchodnim Grzegorz Dębiec, właściciel Galerii Olimp.

Przed CK powstanie scena, na której od  godziny 16.30 występować będą lubelskie zespoły. W Oratorium CK powstanie wielkie tekturowe miasto, w którym wykupując parcele pod budowę, będzie można wesprzeć zbiórkę. Na miejscu umilać czas będą animatorzy dbający o aktywność każdej grupy wiekowej. Szczegółowy program lubelskiego finału dopiero będzie opublikowany.

W Puławach organizacją finału WOŚP zajmuje się lokalny hufiec ZHP. Finał powiązany z aukcjami i występami artystycznymi zwyczajowo odbywał się w Galerii Zielonej. W tym roku może być jednak inaczej. Powodem, podobnie jak w Lublinie, jest niedziela bez handlu. Program imprezy nie został jeszcze opublikowany.

Gotowy program ma już przygotowany MOK w Świdniku. Między godziną 10 a 18 zaplanowano wydarzenia taneczne i sportowe (m.in. Świdnicki Zespół Baletowy, Teatr Tańca Topaz, ZTW Flex, ZTL Leszczyniacy, Lubelski Klub Sportów Walki DAN, Uniwersytet III Wieku Ole! Babki, Grupa taneczna Flow). O godz. 18 rozpocznie się licytacja, a od 19 atrakcje muzyczne, które zakończą się koncertem Rock & Seller Band (początek o godz. 21). W ramach finału przewidziane sa również imprezy towarzyszące, w tym atrakcje dla dzieci.

 

MJ

Monika

Monika

red.