Prace nad budową nowej jednostki Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy świdnickim lotnisku są coraz bardziej zaawansowane. Koniec budowy planowany jest już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Dotychczas baza pogotowia lotniczego mieściła się w budynkach wynajętych w Radawcu. Głównym argumentem przeniesienia LPR był brak możliwości modernizacji wynajmowanych powierzchni. Jako nową lokalizację wybrano działkę w gminie Mełgiew, położoną przy południowo-wschodnim obszarze sąsiadującym z Portem Lotniczym Lublin.

Inwestycja ruszyła w lipcu tego roku. Na potrzeby LPR powstaje budynek o powierzchni ok. 700 mkw. z hangarem na śmigłowiec, magazynami medycznymi i technicznymi oraz zapleczem dla załogi. Zaawansowanie robót  dział ds. marketingu i komunikacji LPR określa na poziomie 55%. Aktualnie budynek jest w stanie surowym, pozostało jeszcze m.in. wybudowanie małogabarytowej stacji transformatorowej, linii kablowej, kanalizacji światłowodowej, robót drogowych, montaż dachu oraz wykończenie.

Planowo inwestycja ma zakończyć się w lutym 2019 roku, jednak około dwóch miesięcy potrwa uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. W pierwszej połowie przyszłego roku będzie możliwe rozpoczęcie działania jednostki. Termin jest realny pod warunkiem sprzyjających warunków pogodowych.

MJ

 

Powiązane
Scroll to Top