W zeszły piątek Radosław Szczerba został powołany na nowego prezesa Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik. Zmiana nastąpiła w związku z sukcesem Łukasza Reszki mianowanego starostą świdnickim.

Szczerba jest związany z MKS Avia od początku funkcjonowania spółki. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w administracji samorządowej, w ramach której współpracował z lokalnym środowiskiem sportowym:

Będzie mi o tyle łatwiej, że pracuję w tej spółce od momentu jej powstania, zaczynałem swoją pracę jako koordynator sekcji sportowych następnie pełniłem w niej funkcję dyrektora sportowego. Jeśli chodzi o samo funkcjonowanie klubu to jednym z moich priorytetów będzie dalszy rozwój grup młodzieżowych we wszystkich sekcjach, rozbudowa sekcji bokserskiej poprzez nowe nabory i poprawę warunków szkoleniowych, kontynuacja procesu odbudowy struktur młodzieżowych w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt, a także utrzymanie co najmniej 10 grup szkoleniowych w sekcji piłki nożnej i w miarę możliwości finansowych zwiększanie liczby trenujących dzieci tak aby w przyszłości kadry I zespołów opierać na wychowankach – mówi.

Prezes liczy na kontynuację wyników osiąganych przez świdnickich siatkarzy, którzy do tej pory są jedyną niepokonaną drużyną II ligi gr. 6. Przed piłkarzami I drużyny MKS Avia Świdnik przerwa zimowa:

To dobry czas aby wraz z całym sztabem szkoleniowym przeanalizować dokładnie ukończoną rundę jesienną i określić wspólnie obszary w których niezbędne są zmiany – dodaje.

Szef klubu zapowiada, że mimo planowanych zmian, mających raczej na celu usprawnienie pewnych procesów i spraw wewnątrz klubu będzie kontynuował transformację zapoczątkowaną przez poprzednika:

Wszystkie działania związane z funkcjonowaniem poszczególnych sekcji sportowych wymagają przemyślanych nakładów finansowych, dlatego zamierzam kontynuować racjonalną politykę finansową klubu, mając przede wszystkim na uwadze fakt, iż wydatkujemy środki publicznetłumaczy Radosław Szczerba.

Monika Jurak

Powiązane
Scroll to Top