Kto liderem PiS w Lublinie? - wlubelskim.pl

Kto liderem PiS w Lublinie?

Po wyniku wyborczym PiS w Lublinie konferencję zwołał obecny szef klubu w Radzie Miasta – Tomasz Pitucha. Swoim wystąpieniem wzbudził zdziwienie, przekonując, że PiS odniosło sukces w Lublinie. Trochę inaczej sprawę widzą miejscy radni PiS, zwłaszcza Ci, którzy mandatu w nadchodzącej kadencji pełnić nie będą.

Tomasz Pitucha przekonywał, że sukces polega na tym, że zwiększyła się liczba osób, która zagłosowała na PiS. Dodać należy, że zwiększyła się także frekwencja, ale PiS-owi mandatów w Radzie miasta tylko ubyło. W minionej kadencji PiS miał 15 mandatów, a w obecnej będzie miał 12. Na czym więc polega sukces? Przecież również kandydat na prezydenta, poseł na Sejm Sylwester Tułajew przegrał w I turze z Krzysztofem Żukiem. Wynik PiS w mieście jest zastanawiający zwłaszcza w kontekście sukcesów w Sejmiku, powiatach, gminach i innych miastach, gdzie kandydaci PiS wygrali w pierwszej bądź drugiej turze wyborów.

Kampania w mieście targana była konfliktami wewnętrznymi. Ludzie byli zdezorientowani. Zamiast robić kampanię zastanawiali się, czy w ogóle znajdą się na liście – tłumaczy słaby wynik anonimowo polityk PiS. Inni politycy na mediach społecznościowych piszą wprost – klęska. Tak wynik interpretuje na swoim profilu radny Piotr Gawryszczak.

Zadowoleni na pewno nie są byli radni, dla których zabraknie miejsca w nowej kadencji Rady Miasta.

Mam nadzieję, że nasza porażka w mieście sprawi, że dojdzie konstruktywnej rozmowy. Na razie przed nami wybór nowego szefa klubu – dodaje polityk PiS.

Wśród pretendentów wymienia się właśnie Piotra Gawryszczaka. Niewykluczone, że o sukcesję powalczy obecny przewodniczący Tomasz Pitucha. Pierwsza sesja Rady miasta odbędzie się w najbliższy czwartek. Wtedy też okaże się, kto będzie prowadził PiS w mieście w najbliższej 5-ciolatce.

Czy dr Piotr Gawryszczak zostanie szefem klubu PiS w Radzie Miasta Lublin okaże się niebawem. Czy Państwa zdaniem jest jest to realne? Zapraszamy do głosowania w naszej sondzie.