Burmistrz Bodziacki gwarantuje współpracę - wlubelskim.pl

Burmistrz Bodziacki gwarantuje współpracę

*Jak ocenia Pan wynik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości w powiecie lubartowskim ?

Krzysztof Michałkiewicz, poseł na Sejm, szef lubelskiego PiS – Wyniki PiS w województwie lubelskim, na wszystkich szczeblach, są historycznie doniosłe. Po raz pierwszy, w tak dużym zakresie, mieszkańcy Lubelszczyzny, w tym mieszkańcy powiatu lubartowskiego opowiedzieli się za zmianami. Wystawiliśmy kandydatów na wójtów, radnych gmin, radnych powiatu i radnych wojewódzkich, którzy startowali z terenu powiatu lubartowskiego. Wszystkie uzyskane przez naszą partię wyniki były bardzo dobre. Po raz pierwszy, od czasu utworzenia, w powiecie lubartowskim nie będzie rządziło PSL, tylko PiS. Wynik wyborczy daje bowiem większość bezwzględną dla naszych radnych. Powołanie nowego zarządu powiatu lubartowskiego będzie więc jedynie formalnością. Mogę zaręczyć, że te osoby, które wystawiliśmy i uzyskały mandat, dają gwarancję uczciwości, kompetencji i pracowitości.

 *Dzięki dobremu wynikowi PiS po wielu latach pojawiła się szansa współpracy miasta Lubartów z powiatem i sejmikiem województwa. Jakie to możliwości daje dla miasta jeśli chodzi o rozwój ?

Krzysztof MichałkiewiczRząd Prawa i Sprawiedliwości od zawsze w swoich programach mocno podkreślał istotność zrównoważonego rozwoju. Pracujemy na rzecz zrównoważonego rozwoju w całym kraju i jeśli chodzi o wszystkich obywateli – bez względu na to gdzie mieszkają, co robią, jakie mają poglądy polityczne. Ważne jest, aby samorządy chciały współpracować z rządem. Programy rządowe najczęściej są bowiem realizowane we współpracy z samorządami. Jeśli samorządy nie są zainteresowane, nie złożą wniosku, nie będą chciały współpracować z wojewodą i ministerstwami to te programy albo nie są wdrażane wcale albo są wdrażane z oporami. Rząd finansuje bardzo wiele inwestycji sportowych, edukacyjnych, drogowych, także tych z zakresu polityki społecznej, natomiast musi mieć partnera, który chce z nim to realizować.

 *Przed nami druga tura wyborów na burmistrza miasta Lubartów…

Krzysztof MichałkiewiczDruga tura wyborów samorządowych jest bardzo ważna, natomiast często pojawiają się tu, niestety, kłopoty z frekwencją. Proszę zatem wszystkich lubartowian o wzięcie w nich udziału. Są lepsi i gorsi gospodarze. Jeżeli mamy doświadczonego samorządowca, który angażuje się w sprawy miasta i chce faktycznie działać na rzecz dobra jego mieszkańców – powinniśmy na taką osobę zagłosować. Znam Janusza Bodziackiego od lat – zarówno z czasów kiedy był wójtem gminy Lubartów, jak i z okresu gdy był burmistrzem Lubartowa. Daje gwarancję, że na pewno będzie dobrze wykonywał swoją pracę wsłuchując się w potrzeby i oczekiwania mieszkańców i robił wszystko, aby je zrealizować.

Monika

Monika

red.