Prokuratura Krajowa oskarżyła śledczego z Lubartowa o  przyjęcie 3 tys. zł łapówki.

Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej 24 lipca skierował do Sądu Rejonowego w Lubartowie akt oskarżenia przeciwko prokuratorowi Prokuratury Rejonowej w Lubartowie. Z komunikatu Prokuratury Krajowej wiadomo, że chodzi o śledczego o inicjałach M. R.

Co zarzucono prokuratorowi

Prokurator został oskarżony o popełnienie przestępstwa przyjęcia łapówki w zamian za wykonanie określonej czynności służbowej (art. 228 par. 4 kodeksu karnego).

„W toku prowadzonego postępowania ustalono, że 31 grudnia 2015 roku, jako funkcjonariusz publiczny – prokurator Prokuratury Rejonowej w Lubartowie, oskarżony zażądał od określonej osoby korzyści majątkowej w wysokości 3 tysięcy złotych, w zamian za wykonanie czynności służbowej” – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Konieczne było uchylenie immunitetu

Ogłoszenie zarzutów prokuratorowi Prokuratury Rejonowej w Lubartowie M. R., przesłuchanie go w charakterze podejrzanego, a następnie skierowanie przeciwko niemu aktu oskarżenia do Sądu, było możliwe po tym, jak Odwoławczy Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym 26 czerwca 2017 roku utrzymał w mocy uchwałę Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym o zezwoleniu na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prokuratora M. R.

– Wniosek o podjęcie uchwały o zezwoleniu na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prokuratora został skierowany do Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym przez Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej – informuje dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Powiązane
Scroll to Top