Gwiazdą tegorocznych Dni Kraśnika będzie Lady Pank.

W tym roku Dni Kraśnika rozpoczną się w piątek, 3 sierpnia imprezą na odnowionym skateparku. Będzie to oficjalne otwarcie tego obiektu po remoncie. Zagrają tam DJ In-door i DJ HWR. Odbędzie się też pokaz graffiti, pokaz brak dance oraz konkurs na best trick.

W sobotę, 4 sierpnia od godz. 13 na obiektach MOSiR odbędzie się będzie konkurs na najpiękniejszy samochód. Organizatorzy spodziewają się około 20 samochodów – od zabytkowych po nowoczesne, sportowe modele. Również na MOSiR od godz. 14:00 będzie można podziwiać największych siłaczy z kraju i zagranicy.

W zawodach „Puchar Narodów Strongman” wezmą udział utytułowani zawodnicy. Zmierzą się w konkurencjach siłowych takich jak spacer farmera czy tarcza Herkulesa.

Przygotowano też konkurs, w którym mogą wziąć udział mieszkańcy Kraśnika. Wystawa psów „Mój Pupil” skierowana jest do wszystkich właścicieli psów – rasowych i nierasowych. To okazja do pochwalenia się umiejętnościami i urodą swoich czworonożnych przyjaciół.

Na scenie Dni Kraśnika o godzinie 19:00 pojawi się kraśnicki zespół „Profanum” oraz inni podopieczni CKiP. Dwie godziny później, o 21:00 na scenę wejdzie gwiazda wieczoru – zespół Lady Pank.

Świętowanie w niedzielę rozpoczęte zostanie tradycyjną mszą świętą w intencji miasta i mieszkańców – o godzinie 12:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Tego dnia odbędą też wyścigi samochodowe „Rally Sprint”. Około 30 zawodników rywalizować będzie na placu targowym przy ul. Oboźnej oraz parkingu przy FŁT. Konkurencje będą odbywać się w godzinach 10:00 – 16:00.

Od 14:00 władze miasta zapraszają do Parku im św. Jana Pawła II na występy sztukmistrzów. – Będziemy mogli podziwiać dwa przedstawienia, w których artyści zaprezentują swoje umiejętności żonglerskie i akrobatyczne. Pomiędzy przedstawieniami odbędą się warsztaty sztuki cyrkowej dla dzieci. Na najmłodszych w parku czekać będą też różnorakie atrakcje – dmuchańce, trampoliny i inne. Dla nieco starszych koncert (około godziny 15:00) zagra kraśnicka Orkiestra Dęta OSP – informuje Emilia Łukasik, rzecznik prasowy kraśnickiego magistratu.

Zwieńczeniem imprezy będzie V Kraśnicki Wieczór Kabaretowy, który rozpocznie się o godz. 19:00 w amfiteatrze. Bilety na to wydarzenie, w cenie 20 zł można kupić wcześniej w CKiP oraz (w cenie 25zł) w kasie amfiteatru w dniu imprezy. – Każdy zakupiony bilet bierze udział w loterii, która odbędzie się na koniec imprezy – zachęca Emilia Łukasik.

 

Powiązane
Scroll to Top