Trwają zapisy na jubileuszową, 40. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

W parafiach można się zapisać na pielgrzymkę do 24 lipca. Od 25 lipca, do czasu wyjścia pielgrzymki, przed Archikatedrą Lubelską czynny będzie sekretariat pielgrzymkowy. Zapisy odbywać się tam będą w godz. 10.00-17.00. Koszt wpisowego dla każdego pielgrzyma wynosi 75 zł. Opłata uwzględnia m.in. transport bagaży i pojazdy służbowe pielgrzymki, prom przez Wisłę, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, baterii do nagłośnienia, tzw. gadżety pielgrzymkowe, informatory, koszt dokumentacji Pielgrzymki oraz ubezpieczenie.

Dla mniej zamożnych pątników przewidziana jest prawie 35 % zniżka, czyli kwota wpisowa dla pątnika wynosi 50 zł – zniżka jest możliwa tylko za zgodą proboszcza, który dla potrzeb pielgrzymki wydaje specjalne zaświadczenie.

W przypadku uczestnictwa dwóch osób z rodziny wpisowe wynosi 120 zł (za dwie osoby), a w przypadku trzech i więcej osób (160 zł). Natomiast pielgrzymi pełniący posługę w grupie płacą wpisowe 60 zł (decyzje o funkcyjnych podejmuje przewodnik grupy). Z opłat zwolnione są siostry zakonne, klerycy, dzieci do lat 5 oraz służba zdrowia pełniąca posługę w pielgrzymce.

Więcej informacji na www.pielgrzymka.lublin.pl

 

Powiązane
Scroll to Top