Publikacja:

Pierwsza grupa młodzieży, podopiecznych Środowiskowego Hufca Pracy w Lublinie wyjechała na Wołyń porządkować polskie cmentarze. To jedenasta taka wyprawa.

Grupa około 20 osób pod opieką wychowawców i Wojewódzkiego Komendanta OHP Piotra Gawryszczaka udała się do wsi Sołowicze (powiat turzyski, województwo wołyńskie), a program wyjazdu obejmuje prace na cmentarzach w Turzysku, Przewałach, Łukowie, Kupiczowie i Zasmykach.

Młodzież OHP zapali znicze także na cmentarzach w Lubomlu, Rymaczach, Ostrówkach oraz w miejscu pamięci narodowej w Radowiczach. Zaplanowano też wycieczkę rekreacyjno-turystyczną do Kowla. Powrót do Lublina przewidziano w piątek 8 czerwca 2018 r.

Główna wyprawa wołyńska odbędzie się tradycyjnie w sierpniu br. W tym roku obóz będzie przebiegał pod hasłem „Wołyń 2018. ReMisja”. Wakacyjne wyjazdy młodzieży OHP i wolontariuszy na Wołyń organizowane są od 11 lat z inicjatywy Wojewódzkiego Komendanta OHP Piotra Gawryszczaka oraz komendanta Środowiskowego Hufca Pracy w Lublinie Jacka Burego.

 

Powiązane
Scroll to Top