Klucze do 186 nowych mieszkań wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus odebrały dzisiaj rodziny, które zamieszkają w blokach przy ul. Jana II Kazimierza w Białej Podlaskiej.

Symboliczne przekazanie kluczy do mieszkań nastąpiło kilkanaście minut po godz. 11. Wcześniej władzom miasta i rodzinom, które już wkrótce zamieszkają w nowych mieszkaniach gratulował osobiście obecny na uroczystości premier Mateusz Morawiecki.

– Biała Podlaska to miasto symboliczne. Tutaj rozpoczynamy program budowy i oddawania „mieszkań plus”, który jest wielką alternatywą dla panującej do tej pory rzeczywistości – powiedział w Białej Podlaskiej premier Mateusz Morawiecki.

Jak przypominał z kolei prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk, od samego początku zainteresowanie inwestycją było olbrzymie. Z programu chciało skorzystać 1,4 tys. rodzin – tyle wniosków wstępnie wpłynęło do spółki ZGL, koordynującej przygotowania inwestycji. Po kolejnym etapie i weryfikacji czynszowej wyłoniono 186 rodzin, które wprowadzi się do nowych mieszkań. Stworzono ponadto listę rezerwową, na której znaleźli się mieszkańcy z potencjalną szansą otrzymania mieszkania.

W połowie maja dokonano odbioru technicznego budynków. Lokatorzy mieli także okazję obejrzeć swoje mieszkania. Dookoła powstały parkingi i tereny zielone. 26 maja odbędzie się tam również piknik dla całych rodzin z okazji przypadającego Dnia Matki. Przewidziano wiele ciekawych i bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych. Nie zabraknie ponadto występów wokalnych i tanecznych w wykonaniu bialskich grup artystycznych: Chwilki raz Dance Academy Studio.

Fot. UM Biała Podlaska

Powiązane
Scroll to Top