Świdnik: Aplikacja poinformuje mieszkańców - wlubelskim.pl

Świdnik: Aplikacja poinformuje mieszkańców

Urząd miasta uruchomił nową aplikację. Blisko – jest bezpłatnym systemem powiadamiania i informowania mieszkańców Świdnika.

Dzięki tej aplikacji mieszkańcy wprost na telefon otrzymają ostrzeżenia pogodowe, najważniejsze informacje czy zapowiedzi kulturalne.

– Posiadacze aplikacji Blisko będą mogli skorzystać z łatwego dostępu do aktualnych informacji z życia miasta, zapowiedzi kulturalnych, sportowych i oświatowych, komunikatów pogodowych, informacji o awariach i zarządzeniach kryzysowych. Zakres przesyłanych wiadomości podzielony jest na działy tematyczne, które można dowolnie wybierać, aby otrzymywać wyłącznie takie informacje, które nas interesują – informuje Waldemar Jakson.

Użytkownikiem aplikacji może zostać każdy, kto jest posiadaczem smartfona bądź tabletu. Jeśli ktoś chciałby odbierać informacje z urzędu miasta, a nie posiada nowoczesnego urządzenia mobilnego może aktywować na swoim telefonie darmowe powiadomienia sms-owe.

Jak dołączyć do systemu? Wystarczy się zalogować korzystając z formularza on-line. Można również ściągnąć bezpłatną aplikację na telefon komórkowy. Dzięki temu, mieszkańcom nie umknie żadna istotna informacja.