Kolejna firma zdecydowała się na lokalizację w Strefie Inwestycji Kraśnik. 14 marca umowę na dzierżawę działki podpisała firma Incomed.

Zlokalizowana obecnie w Piasecznie firma od 2010 roku działa na rynku produktów higienicznych. W Kraśniku nabyła działkę o powierzchni 1,2 ha. Umowa dzierżawy została zawarta na 10 lat. Ale właściciel firmy Wojciech Zgajewski, chciałby w niedługim czasie od rozpoczęcia produkcji kupić działkę na własność i całość produkcji przenieść do Kraśnika.

Na początku powstać ma hala produkcyjna wielkości 1000 – 1500 m2 oraz około 300m2 budynku biurowego. Ponad hektarowa działka daje jednak możliwości rozbudowy i będzie to od razu uwzględnione przy projektowaniu budynków.

– W Kraśniku zaoferowano mi możliwość nabycia działki na bardzo korzystnych warunkach- mówi Wojciech Zgajewski. – W Piasecznie wynajmuję teren, gdzie zlokalizowana jest firma, co nie jest w dłuższej perspektywie opłacalne finansowo ani nie daje pewności przy rozwijaniu kolejnych linii produkcyjnych.

Inwestor podkreśla też korzystne położenie Kraśnika pod względem logistycznym.

Budowa zakładu rozpocznie się prawdopodobnie pod koniec 2018 roku, produkcja mogłaby wtedy ruszyć w ciągu pół roku. Na początku zakład planuje zatrudniać kilkanaście osób. Zatrudnienie może się zwiększyć po uruchomieniu kolejnych linii produkcyjnych.

Powiązane
Scroll to Top