Seniorzy i młodzież z wizytą u ministra - wlubelskim.pl

Seniorzy i młodzież z wizytą u ministra

Wizyta w Sejmie i zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego – tak spędzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych członkowie Świdnickiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta i Klubu Seniora „Spokojna Przystań”.

Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy wiceministra Inwestycji i Rozwoju Artura Sobonia przy współudziale Burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona. Poza świdnickimi seniorami i młodzieżą, wzięli w nim udział także radni: Katarzyna Denis, Konrad Sawicki i Aleksander Suski.

Uczestnicy na zaproszenie Ministra Sobonia odwiedzili sejmowe kuluary. Mogli zobaczyć jak przebiegają obrady, zapoznać się z organizacją konferencji prasowych i z całą logistyką związaną z funkcjonowaniem Sejmu. Zwieńczeniem pobytu w Warszawie było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego – miejsca, które powstało w hołdzie tym, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku.

– Ten wyjazd był bardzo ważny również dlatego, że odbył się w szczególnym dla nas wszystkich czasie – w roku, w którym świętujemy 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. W tym kontekście, wizyty w Sejmie i Muzeum nabierają dodatkowego znaczenia – mówi radna Katarzyna Denis.

– Cieszymy się, że w wyjeździe udział wzięła Rada Seniorów jak i Młodzieżowa Rada Miasta. To była bardzo dobra okazja do wymiany doświadczeń – mówi przewodniczący Komisji Oświaty, Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miasta Konrad Sawicki. – Byli z nami również seniorzy z Klubu Seniora „Spokojna Przystań”, który prowadzi Spółdzielnia Mieszkaniowa. To kolejny dowód na dobrą współpracę samorządu ze Spółdzielnią – kończy Sawicki.