4 marca 2018 r. cała Polska biegowo odda hołd pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

O godz. 12:00 w 280 miastach Polski, jak również poza jej granicami wystartuje bieg na dystansie 1963 m symbolizującym datę śmierci ostatniego z walczących Józefa Franczak ps. Lalek.

– Podobnie jak w ubiegłych latach, Lublin znalazł się w gronie miast Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym 2018. Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie zaprasza wszystkich mieszkańców Lublina i okolic do wzięcia udziału w imprezie, która stanowi element obchodów święta państwowego przypadającego na 1 marca – Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – informuje Emilia Bielecka z Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie.

W Lublinie bieg 4 marca bieg odbędzie się w Ogrodzie Saskim i rozpocznie się o godz. 12.

Zgłoszenia on-line będą przyjmowane do dnia 28 lutego do godz. 12 lub do wyczerpania limitu miejsc, który jest ograniczony i wynosi 850 osób. Po tym terminie zgłoszenie będzie możliwe jedynie w Biurze Zawodów, jeżeli wcześniej nie zostanie wyczerpany limit miejsc.

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem serwisu Pokochaj Bieganie w Lublinie.

Opłata startowa do 28 lutego lub do wyczerpania limitu miejsc wynosi – 35 złotych; Od 2 – 3 marca – 40 złotych (w tym terminie opłaty będą przyjmowane jedynie gotówką w Biurze Zawodów, jeżeli wcześniej nie zostanie wyczerpany limit zgłoszeń).

Trasa biegu zostanie wytyczona alejkami Ogrodu Saskiego. Uczestnik będzie miał do wyboru bieg na dwóch dystansach: podstawowy – 1963 m i rozszerzony – 3 razy pętla 1963 m.

W Twojej miejscowości też odbędzie się bieg Tropem Wilczym? Napisz do nas!

Wyślij program biegu i wszelkie szczegółowe informacje, które warto zamieścić na wLubelskim.pl. Czekamy na listy redakcja@wlubelskim.pl.

Powiązane
Scroll to Top