W kwietniu odbędzie się Kongres Organizacji Pozarządowych. Jego celem jest wzmocnienie wizerunku organizacji pozarządowych i identyfikacja oraz promocja dobrych praktyk.


16 kwietnia w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4 w Lublinie odbędzie się Kongres Organizacji Pozarządowych organizowany przez wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka. Takie same spotkania zaplanowano również w Białej Podlaskiej (19 kwietnia), Chełmie (17 kwietnia) i Zamościu (18 kwietnia).

– W trakcie tego wydarzenia nagrodzone zostaną organizacje, które przez swoje działania aktywizują i integrują środowisko lokalne, kształtują zasady współżycia społecznego oraz poprawiają jakość życia społeczności lokalnej. Celem kongresu jest również wzmocnienie wizerunku organizacji pozarządowych i identyfikacja oraz promocja dobrych praktyk – mówi Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

W trakcie kongresu odbywać się będą równolegle Targi NGO pod hasłem „Cudze chwalicie, swojego nie znacie”, w których organizacje pozarządowe z woj. lubelskiego będą mogły prezentować swoją ofertę oraz promować usługi i wyroby. – W trakcie wydarzenia gościć będziemy Sekretarzy Stanu i ekspertów z dziedziny finansowania organizacji pozarządowych oraz zmian w prawie dotyczących NGO – dodaje wojewoda Czarnek.

Dodatkowo, do 16 lutego br. (piątek), organizacje pozarządowe z terenu woj. lubelskiego mają możliwość zgłaszania kandydatur do odznaczeń dla osób szczególnie zaangażowanych w działalność społeczną. Natomiast zgłoszenia udziału w kongresie przyjmowane są do poniedziałku, 19 marca 2018 r.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.konferencja.lublin.uw.gov.pl.

Źródło i fot: Lubelski Urząd Wojewódzki

 

 

Powiązane
Scroll to Top