Chciał wyjechać z Polski na podrobionym przeglądzie - wlubelskim.pl

Chciał wyjechać z Polski na podrobionym przeglądzie

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili próbę przekroczenia granicy państwowej pojazdem z fałszywymi badaniami technicznymi.

Do zdarzenia doszło 27 grudnia na terenie przejścia granicznego w Dołhobyczowie, gdzie do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawił się 20 – letni obywatel Ukrainy. – W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł pewne nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie zbadać dowód rejestracyjny pojazdu – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podejrzenia funkcjonariusza znalazły odzwierciedlenie podczas szczegółowych badań dokumentów oraz kontakcie ze stacją diagnostyczną.

Okazało się bowiem, że w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, została podrobiona data ważności badań technicznych pojazdu, pieczęć oraz podpis diagnosty, zaś sam pojazd nie przechodził tam badań technicznych.

– Mężczyzna został zatrzymany zaś w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, które przekazano do dalszego prowadzenia Policji w Hrubieszowie – dodaje ppor. SG Dariusz Sienicki.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili od początku roku już ponad 1100 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.