Uważajmy podczas świątecznych powrotów - wlubelskim.pl

Uważajmy podczas świątecznych powrotów

Od wczorajszego popołudnia trwają powroty ze świąt. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność.

Na podsumowanie okresu świętecznego na drogach w Polsce i na Lubelszczyźnie przyjdzie jeszcze czas. Tymczasem przez najbliższe kilka dni trwać będą świąteczne powroty. Dlatego policjanci apelują o rozważną i spokojną jazdę. – Zadbajmy o to aby kierujący samochodem był trzeźwy i dostosował styl jazdy do warunków na drodze. Bezpiecznych powrotów do domu – przypominają funkcjonariusze.

Ostrzeżeniem dla wszystkich za kółkiem mogą być wydarzenia z ostatnich dni.

Podczas pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia doszło do jednego wypadku na drogach województwa lubelskiego. W miejscowości Wólka Rozwadowska (powiat lubartowski) kierujący renault 63-latek zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna wraz z pasażerem trafił do szpitala. Niestety tragiczny w skutkach okazał się okres przedświąteczny. Podczas minionego weekendu na drogach naszego województwa doszło do 20 wypadków w czasie których 6 osób zginęło a 18 zostało rannych.

Był to jedyny wypadek podczas pierwszego dnia trwających właśnie świąt. Niestety, tragiczny w skutkach okazał się okres przedświąteczny. Podczas minionego weekendu na drogach naszego województwa doszło do 20 wypadków w czasie których 6 osób zginęło a 18 zostało rannych. W tym czasie odnotowaliśmy także 224 kolizje drogowe i zatrzymali 42 nietrzeźwych kierujących.

red.