Publikacja:

Opady atmosferyczne i śliska nawierzchnia powodują, że po drogach jeździ się coraz trudniej. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą.

Okres jesienno-zimowy zdecydowanie nie sprzyja kierującym, którzy muszą się zmagać z trudnymi warunkami na drodze. Szczególnie rano jezdnia może być oblodzona i śliska, dlatego radzimy, aby zdjąć nogę z gazu. Wolniej znaczy bezpieczniej – apeluje lubelska policja. Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do kierowców o ostrożną jazdę, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie ryzykownych manewrów.

– Wielu wypadków i kolizji można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze – przypominają policjanci.

Na efekty pogarszających się warunków atmosferycznych nie trzeba było długo czekać. Dziś o poranku na ul. Słowackiego w Rykach 31-letni mieszkaniec gminy Stężyca stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Śliska nawierzchnia spowodowana intensywnymi opadami śniegu i prędkość, której nie dostosował do warunków panujących na drodze spowodowały, że dostawczy ford wpadł w poślizg i zjechał z drogi. Na szczęście było to niegroźne w skutkach zdarzenie, a kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.

Powiązane
Scroll to Top