Pod takim hasłem 22 listopada odbędzie się w Centrum Kultury spotkanie z udziałem twórców Lubelskiego Salonu Artystycznego.

Do udziału w spotkaniu organizatorzy jubileuszu zaprosili twórców wydarzeń Lubelskiego Salonu Artystycznego, zarówno artystów jak i przedstawicieli publiczności, dla których kultura jest ważną częścią życia, a którzy stymulowali dziesięcioletnią działalność LSA. Zaprosimy ich, aby przy poczęstunku i lampce wina, zadać sobie nawzajem pytanie „Czy kultura jest do zbawienia koniecznie potrzebna?”, nawiązując do pracy prof. Jacka Woźniakowskiego pod tym samym tytułem.

Doznania estetyczne pod wpływem sztuki sprawiają, że człowiek, choć na chwilę może się wyrwać z prozy życia i dotknąć jakieś innej, nadprzyrodzonej wobec niego rzeczywistości. Jak powinna objawiać się taka rzeczywistość, aby mogła zasłużyć na miano doznania estetycznego? Znajomi artyści i przyjaciele podzielą się swymi refleksjami, obserwacjami, poglądami i uwagami na temat współczesnej sztuki.

W spotkaniu wezmą udział: Piotr Szczepanik (piosenkarz), Leszek Długosz (aktor, śpiewający poeta), Jakub Wocial (aktor, pieśniarz), Małgorzata Klimczak (pedagog, polonistka), Jacek Brzeziński (aktor), ks. Mirosław Ładniak (duszpasterz artystów i ludzi kultury), Maciej Pawlak – aktor, pieśniarz, Wojciech Misztal – profesor socjologii UMCS/UW, Grażyna Lutosławska – dziennikarka radiowa, pisarka, Anna Duda Gocel – dziennikarka TVP Lublin, producent filmowy (moderatorka).

Wydarzenie, nastrojowymi dźwiękami, uświetni Kinga Suchora – laureatka wielu festiwali z nurtu piosenki autorskiej.

Spotkanie odbędzie się po koncercie „Dream of Broadway” w sali Oratorium Centrum Kultury w Lublinie. Początek o godz. 20. Wstęp wolny.

Powiązane
Scroll to Top