Prof. Piotrowski: Unia powinna bronić chrześcijan - wlubelskim.pl

Prof. Piotrowski: Unia powinna bronić chrześcijan

Agencje unijne powinny bardziej zdecydowanie przeciwdziałać prześladowaniom i nieść konkretną pomoc chrześcijanom – stwierdził podczas swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim lubelski europoseł, prof. Mirosław Piotrowski.

Debata na temat prześladowania chrześcijan na świecie odbyła się w PE w poniedziałek. W swoim wystąpieniu Mirosław Piotrowski (Europejska Frakcja Konserwatystów i Reformatorów) przypomniał, że chrześcijanie są najbardziej dyskryminowaną i prześladowaną grupą religijną na świecie. Według organizacji Open Doors prześladowaniom takim podlega 200 milionów chrześcijan.

– Co roku Parlament Europejski wskazuje i potępia przypadki zbrodni i dyskryminacji w poszczególnych krajach świata, a na tej niechlubnej liście jest aż 50 państw. Dobrze, że od kilku lat przeprowadzamy w Strasburgu stosowne debaty, piętnując te karygodne praktyki. Niestety rezolucje głosowane w naszej Izbie nie odnoszą pożądanego skutku – zauważył prof. Piotrowski. Przypomniał też, że Unia Europejska utworzona została przez chrześcijańskich demokratów. – To predestynuje ją nie tylko do eksponowania swoich chrześcijańskich korzeni, ale także do tego aby strzec wartości chrześcijańskich i chrześcijan, zarówno na kontynencie, jak i na całym świecie. Sądzę, że agencje unijne powinny bardziej zdecydowanie przeciwdziałać prześladowaniom i nieść konkretną pomoc – dodał lubelski eurodeputowany. I podkreślił: – Niestety obecnie obserwujemy tendencję większego zaangażowania Unii Europejskiej w ochronę praw i prześladowań tzw. mniejszości seksualnych niż chrześcijan.

 

Mirosław Piotrowski, poseł do PE