Pędził ponad 130 kilometrów na godzinę - wlubelskim.pl

Pędził ponad 130 kilometrów na godzinę

Tyle na liczniku miał 27-letni obywatel Ukrainy, który został zatrzymany w Dubicy Górnej. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło 31 października około godz. 9:25. Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli 27-letniego obywatela Ukrainy. – Zmierzona przez policjantów prędkość kierowanego przez niego pojazdu marki BMW, wyniosła 131 km/h na obszarze z dozwoloną prędkością do 50 km/h. 27-latek ukarany został 500 złotowym mandatem. Mężczyźnie zatrzymane zostało również prawo jazdy – relacjonuje Barbara Salczyyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę i rozsądek, przypominając, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych. Przypominamy, że kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Akcja „Znicz” trwa

Tymczasem na drogach całego kraju wciąż trwa policyjna akcja „Znicz”. Policjanci od piątkowego popołudnia dbają o bezpieczeństwo szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Trwają też powroty z cmentarzy. Do wczoraj na drogach województwa doszło do 34 wypadków, w których 3 osoby zginęły a 40 odniosło obrażenia. Policja w regionie odnotowała 380 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 70 nietrzeźwych kierujących.