Lubelski policjant wicemistrzem Polski w karate - wlubelskim.pl

Lubelski policjant wicemistrzem Polski w karate

Mateusz Koczmara na co dzień policjant w stopniu sierżanta Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wywalczył tytuł wicemistrza Polski w Mistrzostwach Polski Open Karate Kyokushin.

XVIII Mistrzostwa Polski odbyły się w Lublinie 21 października z udziałem 246 zawodników z 36 klubów. Sierż. Mateusz Koczmara w drodze do srebrnego medalu stoczył trzy walki z tytułowanymi zawodnikami z Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin Ais.Sypień jednego z najlepszych klubów w Polsce.

– Mateusz zaliczył świetny start, wygrał wszystkie walki eliminacyjne, ćwierćfinał i półfinał. W finale uległ tytułowanemu zawodnikowi z Wrocławia – zajmując 2 miejsce w kategorii senior – informuje Andrzej Fijołek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

To nie pierwszy sukces lubelskiego policjanta. W poprzednim roku zdobył złoty medal w Pucharze Polski Karate Kyokushin, a w Mistrzostwach Polski Open w Olsztynie oraz w Pucharze Europy w Lublinie zajął III miejsce.
Mateusz Koczmara karate kyokushin trenuje od 1992 roku w Lubelskim Klubie Karate Kyokushin posiada stopień 2 DAN.

Aktualnie policjant intensywnie przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 25-26 listopada w Rumunii.