Sprzedawali podrobioną biżuterię - wlubelskim.pl

Sprzedawali podrobioną biżuterię

Prawie 600 sztuk podrobionej biżuterii opatrzonej znakami towarowymi jednej ze znanych marek znaleźli policjanci z Lublina i Bełżyc. Straty firmy sięgają miliona złotych.


25 października policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i z komisariatu w Bełżycach weszli na jedną z posesji w gminie Bełżyce. Z ustaleń policjantów wynikało, że 55 letni mężczyzna prowadzi tam nielegalną działalność. Mieszkaniec powiatu lubelskiego zajmował się wprowadzaniem do obrotu podrobionej biżuterii opatrzonej nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

– Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 580 sztuk biżuterii, były to głównie kolczyki i zawieszki. Wstępne straty na szkodę firmy szacowane są na kwotę nie mniejszą niż milion złotych – relacjonuje Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy KWP w Lublinine.

Jak ustalili policjanci 55- latek zajmował się także produkcją biżuterii. – Kupował poszczególne akcesoria tworząc z nich gotowe zestawy, które także opatrzone były znakami towarowymi innej znanej firmy. Zabezpieczyliśmy około 500 szt. produktów przeznaczonych do produkcji biżuterii m.in. kryształki, łańcuszki oraz ok. 1000 szt. podrobionych znaków identyfikacyjnych – dodaje Laszczka-Rusek.

Obecnie trwa szacowanie dalszych strat, a sprawa ma charakter rozwojowy.

Według lubelskiej policji sprawca tym procederem zajmował się od dłuższego czasu, czyniąc sobie z uzyskanych zysków stałe źródło dochodu. Grozić mu może kara do 5 lat więzienia.